Kuruluşundan bu yana Union International, beyaz eşya ve kombi sektörlerinde yer alan pek çok önde gelen firmaya çözüm ortağı olarak yanında bulunmuştur. Unionalpha Grubunun bir parçası olarak Union International müşterilerine, uluslararası seviyede tanınan yüksek düzeyli bir kalite sunmakta ve hizmette mükemmelliği hedeflemektedir.

Union International’ın bütün üretim süreçlerinde ISO 9001, ISO 45001 ve ISO 14001 Yönetim Sistemleri uygulanmaktadır. Modern üretim makinaları ve yüksek vasıflı personeli ile, vermiş olduğu hizmetin sürdürülebilir bir biçimde korunması ve geliştirilmesini sağlamaktadır.


Since the day it was founded Union International, has always been a solution partner for many global and leading companies in electrodomestic appliances and wall hang boiler sectors. Being part of the Unionalpha Group, the company is offering to its customers an internationally recognized high level quality standard aiming excellency in service.

ISO 9001, ISO 45001 and ISO 14001 Management Systems are applied throughout Union International’s production. State of the art production machines and highly qualified staff is ensuring to maintain and develop in a sustainable manner the service provided.